Diagnoza i terapia SI

Kiedy początek okazuje się być trudniejszym, niż zakładaliśmy….

Każde dziecko rozpoczynające naukę w szkole doświadcza od czasu do czasu różnych trudności. Zazwyczaj pomaga rozmowa z ulubionym nauczycielem, pedagogiem, ukochanym rodzicem. Czasem jednak dzieci odczuwają silny lęk przed szkołą, mają znaczne trudności w nauce czytania, pisania, liczenia, adaptacji w placówce oświatowej, kontaktach z rówieśnikami. Trudności te mogą wynikać z nierównego startu (słabszego przygotowania przedszkolnego), emocji przeżywanych przez dziecko, braku gotowości szkolnej lub deficytów wrodzonych i nabytych, chorób, czy niepełnosprawności. Problemy w szkole mogą ograniczać się do jednej sfery (społecznej, emocjonalnej, poznawczej), ale mogą też nakładać się na siebie.

Jeśli Twoje dziecko podczas badania gotowości szkolnej miało stwierdzone ryzyko wystąpienia dysleksji lub dyskalkulii zapisz je już dziś na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne!

Nie czekaj! Zwróć się do nas o pomoc. Nam nie straszne są problemy szkolne, pokażemy, że wy również dacie sobie z nimi radę. Określimy rodzaj trudności, poszukamy ich źródła i zaplanujemy terapię, która pozwoli Twojemu dziecku na lepszy start w szkole.
Każde dziecko ma prawo odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości, my sprawimy że będzie to możliwe! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla najmłodszych dzieci oraz ofertą skierowaną do dzieci w wieku szkolnym, a także do kontaktu z Poradnią

Wizyty prosimy umawiać telefonicznie – tel 792-193-234.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *