Drodzy Rodzice sześciolatka!
Domyślamy się, że jesteście Państwo pełni obaw. Niby nie musicie jeszcze wysyłać dziecka do szkoły, choć nastawialiście się na to przez ostatni rok. Niby może zostać w przedszkolu, ale nie jesteście pewni, czy powinno. Wokoło tyle głosów, doradzają znajomi, rodzina. Jedni mówią, że jeśli dziecko będzie się nudzić, to rok może być stracony, inni, że zabawy nigdy dość.
My rozumiemy Państwa dylematy i chętnie pomożemy.
Zapraszamy na badanie gotowości szkolnej. U nas doradzają tylko profesjonaliści (pedagog i psycholog), którzy podpowiedzą Państwu, na co zwrócić uwagę, przeprowadzą testy i określą poziom dojrzałości zarówno emocjonalnej, jak i intelektualnej Państwa dziecka.

Rozwiejemy Państwa wątpliwości, zapraszamy!

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać dzwoniąc do Poradni lub odwiedzając nas.

Badanie szczególnie polecamy rodzicom dzieci:

 • których zachowanie odbiega od ogólnie przyjętych norm społecznych;
 • których umiejętności (np. w zakresie rysowania, mówienia, czynności samoobsługowych) wydają się odbiegać od normy wiekowej;
 • bardzo wrażliwych, często komunikujących się za pomocą płaczu;
 • z nastawieniem lękowym, mających problem z pozostawaniem pod opieką osób innych, niż najbliższa rodzina;
 • które mają problem z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami;
 • których nauczyciele przedszkolni zalecali przebadanie dziecka w poradni;
 • które były rehabilitowane z różnych przyczyn, ortopedycznych, neurologicznych, w tym np. z powodu opóźnionego rozwoju ruchowego, wzmożonego lub osłabionego napięcia mięśniowego i innych wskazań;
 • które nie raczkowały i/lub ominęły inny etap rozwoju przechodząc od razu do następnego, szczególnie w wieku niemowlęcym;
 • mających problemy z mową, artykulacją dźwięków, istnieje podejrzenie że powinny być skonsultowane z logopedą (opis rozwoju mowy – tu);
 • urodzonych po trudnych ciążach, powikłanych porodach;
 • urodzonych przedwcześnie (przed 37 t.c.);
 • mających problemy ze zdrowiem, które mogą istotnie wpłynąć na ich funkcjonowanie w szkole;
 • które chorowały lub chorują na choroby pozwalające w latach wcześniejszych objąć dziecko wczesnym wspomaganiem rozwoju (choroby te wymienione są we wpisie dot. wczesnego wspomagania rozwoju – tu)

Są to tylko przykładowe wskazania do badania, przypadki w których dziecko powinno naszym zdaniem być skonsultowane z pedagogiem i/lub psychologiem w poradni przed podjęciem nauki w szkole.

Prawo do badania mają jednak wszystkie dzieci, każdy rodzic może obawiać się przejścia dziecka na kolejny etap edukacyjny, jest to zupełnie normalne, naturalne. Dlatego my badamy wszystkie dzieci, których rodzice wyrażają taką wolę.

 

6 thoughts on “Badanie gotowości szkolnej

 1. A po co wydawać pieniądze skoro w naszym przedszkolu żadne z rodziców nie chce posłać do pierwszej klasy?:) Dajmy spokój tym dzieciom, a jak ktoś ma ambicje to proponuję na studia pójść i zobaczyć jak fajnie 😉

  1. Rozumiem, że w Państwa przedszkolu jest taka sytuacja. Niektórzy rodzice natomiast zauważają, że ich dzieci nudzą się w przedszkolu, są gotowe na więcej, niż ich placówka jest im w stanie w tej chwili zaoferować. Warto wtedy zastanowić się nad opcją pt. szkoła.

  1. Czekaliśmy na wpis do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych, nie wszystko w tej kwestii zależało od nas 🙂 Ale wpis już jest, diagnozy gotowości szkolnej odbywają się na bieżąco, także działamy 🙂 Zapraszamy również do korzystania z terapii i konsultacji.

  1. Nie, nie potrzeba do nas żadnego skierowania. Trzeba jedynie wypełnić wniosek o badanie, który można otrzymać w poradni na wizycie konsultacyjnej (bezpłatnej oczywiście). Wtedy, po wstępnym wywiadzie i złożeniu wniosku, umawiamy termin badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *