plan tygodnia

Drodzy rodzice i uczniowie! Jeśli nie macie jeszcze planu lekcji, wskakujcie. U nas pobierzecie go za darmo 🙂

Mogłoby się wydawać, że plan lekcji, to nic specjalnego. Być może zwykły, zawierający tylko lekcje, nie jest niczym specjalnym, ale tak naprawdę od Was zależy, jak on będzie wyglądał. Może porządkować dziecku cały dzień, można tworzyć plany na każdy dzień osobno lub mieć jeden na cały tydzień. My mamy dla Was przyjemny dla oka (mamy nadzieję 😉 ) plan tygodniowy do powieszenia np. nad biurkiem. Możecie pobrać go zupełnie za darmo w formacie pdf tutaj i w png tutaj.

Pamiętajcie, żplan tygodniae w takim planie dnia warto wpisać czas na przyjemności i odpoczynek. Jeśli plan ma porządkować dziecku tydzień/dzień, to pokażcie mu,
że może planować również czas na dbanie o swój dobrostan. To ważne, bo tylko dziecko wypoczęte, wyspane, z zaspokojonymi potrzebami emocjonalnymi, może podbijać świat, efektywnie się uczyć, rozwijać poznawczo.

Czasem nawet my – dorośli zapominamy o sobie. Trudno nam znaleźć czas na przeczytanie książki, zabawę z dzieckiem, spacer czy basen. Łatwiej jest dbać o te potrzeby, jeśli zaplanujemy je i nauczymy dzieci tego samego.

Pomyślcie więc, co możecie wpisać w plan, oprócz lekcji 🙂

Do pobrania jest również zupełnie zwyczajny plan lekcji do piórnika, ale oczywiście od Was zależy, co napiszecie na jego drugiej stronie 😉