Nieuchronnie zbliża się koniec roku szkolnego. Wiele dzieci będzie tęsknić za szkołą, część z nich fantastycznie odnajduje się w swoich klasach, wśród rówieśników, osiąga satysfakcjonujące efekty w nauce. Część z nich jednak ma problemy z nauką i/lub zachowaniem, a część z dzieci ma szczególne uzdolnienia, które trudno im rozwijać w placówkach, do których uczęszczają. Wtedy zdarza się, że ich motywacja do poznawania świata znacznie się obniża. Często odnalezienie się w rzeczywistości przedszkolnej lub szkolnej stanowi dla nich i ich rodziców nie lada wyzwanie.System szkolny dopasowany jest do pewnej grupy dzieci. Z racji tego, że systemowo poziom musi być jakoś „uśredniony” część dzieci (a wraz z nimi ich rodzice) w tym systemie będzie czuć się nie najlepiej.

My na co dzień w poradni pracujemy właśnie z takimi dziećmi, które z przeróżnych przyczyn w szkołach i przedszkolach nie odnajdują się tak dobrze, jak część ich rówieśników. Wspieramy je w rozwoju, pomagamy rozbudzić na nowo ciekawość poznawczą szanując ich potrzeby i indywidualne tempo pracy. Staramy się też dawać wsparcie ich rodzicom.

Oprócz tego jesteśmy entuzjastami neurodydaktyki oraz pedagogiki „Nowego wychowania”, opartej na podążaniu za dzieckiem, szacunku do jego potrzeb i indywidualności.  Naszymi przewodnikami po świecie edukacji są m.in. (choć oczywiście nie tylko) Janusz Korczak, Maria Montessori, Ken Ribinson i Marzena Żylińska.

Wszystkich tych, którzy stykają się z podobnymi wyzwaniami jak my i nasi klienci oraz podzielają nasze zainteresowania, zapraszamy na spotkanie otwarte, na którym chcemy podyskutować o edukacji domowej i szkołach demokratycznych. Spróbujemy odnaleźć w gąszczu informacji, te najbardziej wiarygodne, rozwiewać wątpliwości i pewnie siać kolejne. Rozpatrzeć wady i zalety realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą, zarówno organizowanego przez samych rodziców, jak i grupy osób.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 21.06.2018 r. o godzinie 18.00 w naszej poradni. Prosimy tylko o kontakt telefoniczny (792-193-234), żebyśmy wiedziały, ile kubków na wodę i herbatę przygotować ? Choć uprzedni kontakt telefoniczny nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa.

Spotkanie te będzie pierwszym takim, ale pewnie nie ostatnim, więc jeśli ktoś bardzo chciałby w nim uczestniczyć ale z jakiś względów nie może, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego z nami pod nr 792-193-234.  Będziemy ustalać kolejne terminy!

Znajdziecie nas na Wojska Polskiego 113, mapka pozwoli Wam nas zlokalizować ?

Zapraszamy!

Przy okazji zachęcamy do udziału w konkursie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *