wczesne wspomaganie rozwoju
Wczesne wspomaganie rozwoju!

Najważniejsze są pierwsze lata życia dziecka. Interwencja na wczesnym etapie rozwoju znacznie poprawia efekty terapii i rehabilitacji.

Wczesnym wspomaganiem rozwoju obejmujemy dzieci przed rozpoczęciem nauki w szkole, u których stwierdzono nieprawidłowości w rozwoju, niektóre choroby i/lub niepełnosprawność, posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Oczywiście im wcześniej dziecko i rodzina zostaną objęci wsparciem, tym większa szansa na znaczną redukcję nieprawidłowości, a czasem ich wyeliminowanie.

Co zrobić, aby uzyskać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania?

Należy udać się do właściwej dla miejsca zamieszkania dziecka publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, wypełnić wniosek i postępować zgodnie z instrukcjami personelu poradni. Na pierwszą wizytę warto zabrać od razu dokumentację medyczną dziecka i orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko takie posiada.

Dla dzieci nieposiadających opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju mamy w ofercie zajęcia terapeutyczne płatne zgodnie z cennikiem. Wczesne wspomaganie rozwoju musi być poprzedzone pełną diagnozą psychologiczno-pedagogiczną. Dzieciom, które pozostaną u nas na terapii po diagnozie i wydaniu opinii, diagnozę przeprowadzamy za darmo.

Zapisy na zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju prowadzimy w godzinach pracy poradni, wymagana jest wizyta osobista poprzedzona kontaktem telefonicznym – tel. 792-193-234. Staramy się oddzwaniać na nieodebrane połączenia, jednak miło nam będzie i ułatwi nam to pracę, jeśli wyślecie Państwo sms z prośbą o kontakt, gdybyśmy nie odbierali telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *