wczesne wspomaganie

„Pomysły na zmysły, czyli turlanki i malowanki”

Jedyne takie w Łomży! Zajęcia ogólnorozwojowe dla starszych niemowląt i młodszych dzieci oraz ich rodziców (na zajęciach z dzieckiem przebywa jeden rodzic). Warsztaty polegają na zabawie kierowanej, podczas której dzieci będą rozwijać przede wszystkim małą i dużą motorykę, poczucie rytmu oraz zmysł słuchu.

Będziemy:

 • rysować kredkami świecowymi i ołówkowymi;
 • malować farbami –rączkami, nóżkami i czym trafimy w farbę i kartkę ;);
 • lepić w masach plastycznych;
 • tupać do rytmu, tańczyć.
 • turlać się, ganiać, skakać, bawić piłkami, robić masażyki;
 • gorąco namawiać dzieci, które ominęły etap czworakowania, do zejścia na podłogę i poćwiczenia ruchów naprzemiennych, a rodzice dowiedzą się, dlaczego etap ten jest tak ważny w rozwoju;
 • uczyć się rozpoznawać zwierzęta i przedmioty codziennego użytku;
 • uczyć się rozpoznawać odgłosy ulicy, zwierząt itp.;
 • a po wszystkim odpoczywać leżąc na materacach, słuchając relaksacyjnej muzyki i odgłosów zwierząt.

Na jednych z zajęć pojawi się nasza Pani logopeda i obejrzy dzieciaczki pod kątem rozwoju mowy.

Cena – Zajęcia kosztują 130zł m-c przy 5 spotkaniach w miesiącu oraz 230zł/ m-c przy 10 spotkaniach w miesiącu.

W związku z używaniem farb, mas i innych materiałów łatwo brudzących, każde dziecko i rodzic musi być ubrane w coś, co może zostać pobrudzone lub nawet ulec zniszczeniu. Dzieciom najlepiej zakupić fartuszki. Proszę również zapewnić dzieciom wodę.

Warsztaty odbywają się na Sali gimnastycznej, przy której znajduje się toaleta wyposażona w nakładki na wc dla dzieci oraz przewijak. Dla zapominalskich zawsze znajdą się u nas jakieś rezerwowe pieluchy i chusteczki.

Do zajęć kwalifikujemy dzieci od 12[1] miesiąca życia do 3 lat. Dzieci, które są pod stałą opieką lekarza specjalisty, muszą mieć dołączone do karty zgłoszeniowej zaświadczenie o braku przeciwskazań do udziału w zajęciach lub podpisaną zgodę na karcie zgłoszeniowej przynajmniej przez lekarza rodzinnego/pediatrę.

Zajęcia odbywają się w grupach podzielonych wedle wieku i etapu rozwojowego.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania w docx i pdf.

[1] W uzasadnionych przypadkach, na prośbę rodzica, po diagnozie rozwojowej dziecka, możemy zakwalifikować do udziału w zajęciach dziecko o 1-2 miesiące młodsze.

2 thoughts on “Pomysły na zmysły, czyli turlanki i malowanki

 1. Czy dziecko, które skończyło 3 lata w tym miesiącu mozna zapisać na zajęcia? I mam pytanie, w jakich mniej więcej godzinach będą sie odbywać?

  1. Można, w razie wątpliwości proszę kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną lub telefonicznie na adres i numer podane w zakładce kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *