Diagnoza i terapia SI

Zapraszamy dzieci pięcio- i sześcioletnie na zajęcia przygotowujące do nauki pisania. “Mam dwie ręce, nimi kręcę!” to ćwiczenia usprawniające grafomotorykę dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 4 osobowych, podczas ukierunkowanej zabawy dzieci usprawnią pracę rączek, zbadamy ich lateralizację, przygotujemy maluchy do rozpoczęcia nauki w szkole.

W gratisie rodzice otrzymają warsztat, podczas którego dowiedzą się, jak ćwiczyć sprawność rączek dziecka podczas zabaw domowych. Porozmawiamy również o specyficznych i zwykłych trudnościach w uczeniu się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego etapu edukacyjnego. Powiemy, na co zwracać szczególną uwagę, kiedy i do kogo zwrócić się o pomoc, ale też o normach rozwojowych i sytuacjach, w których nie warto wpadać w panikę 😉

Doświadczenia wielu nauczycieli pracujących z dziećmi na I etapie edukacyjnym pokazują, że coraz więcej dzieci jest nieprzygotowanych do rozpoczęcia nauki w szkole w zakresie grafomotoryki, co znacznie utrudnia im naukę pisania. Sfrustrowani brakiem postępów rodzice odrabiają z maluchami prace domowe, pilnują rysowania szlaczków, a efektów czasem nadal brak, ponieważ sprawność dłoni nie pojawia się jedynie w wyniku wielokrotnego powtarzania czynności rysowania szlaczków lub pisania literek. Czasem chrząstki zmieniają się w kostki później, niż w 6 r.ż., co powoduje  niedojrzałość rączki do pisania, w tym przypadku przeciążenie malucha może skomplikować sytuację. Powodem mogą być również problemy z rozwojem motoryki dużej w obrębie ramienia, być może trzeba wzmocnić niektóre partie mięśniowe. Czasem dziecko nie musiało ćwiczyć precyzyjnych, drobnych ruchów rączek i trzeba wtedy zacząć pracę z maluchem od innych, niż pisanie i rysowanie, zajęć manualnych. Powodów może być więcej, my je zbadamy i zaradzimy im!

Na zajęciach sprawdzimy, czy Państwa dziecko jest przygotowanie do pisania, zbadamy dominującą rękę, nogę i oko, czyli ustalimy lateralizację i, poprzez odpowiednio ukierunkowaną zabawę,  damy dobrą bazę pod naukę pisania.

Cena:

  • 100 zł/m-c przy jednym spotkaniu w tygodniu,
  • 170zł/m-c przy dwóch spotkaniach w tygodniu.

Czas trwania zajęć – 45 min.

formularz zgłoszeniowy w formacie docx do pobrania tutaj

w formacie pdf tutaj

lub

Zapisy w godzinach pracy poradni:

  • od poniedziałku do czwartku 14.30-19.30,
  • w piątek od 10.00 do 15.30

Więcej w zakładce kontakt

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *